جدید ترین ها

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی

شرکت سروش صنعت هوشمند در سال ۱۳۹۲ با هدف جمع آوری نیروهای متخصص در زمینه اتوماسیون صنعتی و اجرای پروژه هایی از این دست تشکیل گردید. هر چند همه کارشناسان مرتبط با شرکت از سالهای قبل در صنعت کشور مشغول فعالیتهایی از این دست بوده اند.

اتوماسیون در زبان یونان باستان به معنی خود فرمان است. روباتیزه کردن یا اتوماسیون صنعتی به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی(مثلاً کامپیوتر) به منظور هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه های تولید است. در حیطه صنعتی سازی اتوماسیون قدم بعدی مکانیزه سازی است. به این شکل که مکانیزه سازی،ماشین را جایگزین نیروی فیزیکی انسان می کند فیزیکی و اتوماسیون نقش احساس و مجری بودن مستقیم انسان در صنعت را به شکل چشمگیری کاهش می دهد.

سیستم اتوماسیون صنعتی که توسط کارشناسان شرکت سروش صنعت تنظیم شده است عبارتند از:

1- جاری ساختن استراتژی های کنترلی در کارخانه.
2- تبادل اطلاعات میان بخش های تولید.
3- ایجاد یک واسطه بین کاربر و مجموعه تحت کنترل.

سیستم های اتوماسیون در هر دو نوع از فرایندهای تولید که شامل:

1- فرایندهای پیوسته (واگرا) مثل: پالایش، غذائی و …..
2- فرایندهای گسسته (همگرا) مثل: خودرو، لوازم خانگی و ….

می شود، کاربرد دارند. یک فرایند تولید متناسب با نوع محصول مورد نظر به سه بخش تولید،بسته بندی و توزیع تقسیم میشود. تولید مهمترین بخش فرایند ساخت است. از سنجش کیفیت مواد اولیه،انجام عملیات ابتدائی ساخت روی آنها تا فراوری محصول نهائی و آزمایش های پایانی کنترل محصول. روباتهای جابه جا کننده و برش دهنده پای ثابت این بخش دراکثر خطوط تولید هستند. اما از آنجا که تمام فراورده ها و محصولات در پایان فرایند تولید نیاز به بسته بندی دارند و عواملی چون مدت مصرف، مسائل بهداشتی،سادگی حمل و…. در کیفیت محصول و توزیع فروش آن تأثیر گذارند، پس توجه به این بخش الزامی است.

شرکت سروش صنعت در زمینه برنامه نویسی plc با کمک از کارشناسان مجرب در امر کاملا توانایی انجام پروژه های مختلف و سنگین را می تواند بر عهده بگیرد.

عزیزانی که در باره آموزش برنامه نویسی plc می خواهند فعالیت کنند می توانند از بخش آموزشی سایت استفاده کنند تمام مطالب قرار داده شده در این بخش توسط کادر مهندسان شرکت جمع آوری شده است.

 

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*